Отглеждане на лозя. Няма повече мистерии
Wiki Article
Плодната пръчка трябва да произлиза от миналогодишен чеп, а ако липсва такава – от най-ниско израсналия зрял летораст от старата плодна пръчка или от ъглова пъпка, а в краен случай – от лакомец.
Следваща Турция налага имунитет върху плодородната земя
При спор, който не може да бъде решен съвместно с избрания онлайн магазин, можете да използвате сайта ОРС.
Примерите и информацията в тази статия или секция се ограничават само до България, а не представят общовалидното световно понятие.
Ако добивът по количество и качество е задоволителен и растежната сила на лозите е нормална, натоварването на лозите се запазва същото, както през предшестващата година; в случай, че лозите имат буен растеж натоварването се увеличава с повече плодни очи.
С нея се извършват както дълбоки почвообработки, така и по-плитки култивации. Едновременно с това могат да се изпълняват комбинирани операции като разрохкване, дисковане, активно брануване и други.
Клиновете на калемите се оформят по познатия начин, като се стремим те да съвпаднат с разцепите на основата.
Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите
С нея се извършват както дълбоки почвообработки, така и по-плитки култивации. Едновременно с това могат да се изпълняват комбинирани операции като разрохкване, дисковане, активно брануване и други.
Когато искаме да облагородим лозя вече съществуващо лозово насаждение или лози, то тогава можем да изберем от два начина – със зрели или пък зелени резници.
За чепове се оставят зрели леторасти, развитити от долните очи на миналогодишните чепове или от лакомци. Желателно е мястото на плодната пръчка да се сменя – последователно от едната и от другата страна на лозата (ако е единичен Гюйо).
Тогава се допускат най-големите грешки и лозите се претоварват. И вместо добро развитие, през вегетацията се стига до обратното.
Всяка година много хранителни вещества от почвата се извличат с прибирането на реколтата и изрязаните пръчки. Калиевите, фосфорните и азотните минерални торове се заравят през пролетта, при обработване на почвата.
Когато присаждате на лозовите пръчки, е добре да фиксирате филизите, с които сте работили, на колче, така че да не бъдат нанесени повреди от вятъра или пък животни.